Říká se: “nesuď knihu podle obalu.” Toto rčení v sobě nese trochu pravdy, aspoň tedy pokud ho aplikujeme například na lidi nebo přímo na knihy. Bohužel to samé neplatí pro webové stránky, kde právě jejich vzhled, tedy ten “obal”, je jeden z nejdůležitějších faktorů, který může ovlivnit, jestli váš návštěvník na vašem webu zůstane nebo z něho rychle uteče. Stačí pár sekund, které rozhodou o tom, jaký první dojem váš web udělá. Můžete mít sebelepší obsah, prodávat sebelepší produkty ale pokud váš web nezaujme po vizuální stránce a nepřesvědčí návštěvníka, že následující minuty chce strávit právě na vašem webu, tak všechna vaše snaha vyjde vniveč. Zde je 8 tipů, které vám pomohou vylepšit vzhled vašeho webu.

1.      Responzivní web design

Smartphone, tablet, notebook či velká obrazovka stolního počítače. Ať už vaši návštěvníci používají jakékoliv zařízení, měli byste se ujistit, že se jim vaše stránky budou zobrazovat správně. Vaše stránky musí být schopny se přizpůsobit různým rozlišením, tak aby si například uživatel smartphonu nepřipadal ochuzený o určité funkce, které fungují například na počítači. Je dobré vědět, že Google upřednostňuje weby s responzivním designem, tudíž pokud váš web tuto schopnost postrádá, je na čase na tom zapracovat.

2.      HD kvalita

Když už se bavíme o rozlišení, je potřeba zdůraznit, že bystě rozhodně měli používat obrázky či loga ve vysokém rozlišení. Neexistuje omluva, aby tomu bylo jinak! Používáním HD obrázkům zpříjemňujete a prohlubujete zážitek, jaký si váš návštěvník odnese.

3.      Minimalismus

Snažte se udržet váš web jednoduchý a minimalistický. Snadno se pak na takovém webu orientuje, což je klíčová vlastnost! Méně je více. Zbavte se proto všech přebytečných pop-up okýnek či tlačítek, které je rozptylují návštěvníkovu pozornost.

4.      Hierarchie

Co vám určitě pomůže udržet váš web jednoduchý a čistý, je předem určená hierarchie. Důležité věci řaďte vždy do horní části vašich stránek, jelikož to bude to první, co vaši návštěvníci uvidí. Dejte všem komponentům řád a logicky je uskupte. To poslední co chcete, je náhodně vyskakující okénko, co na vás chrlí informace.

5.      Fonty a barvy

Při vytváření stránek byste taky měli vzít v potaz čitelnost. Stárnoucí generace jsou čím dál tím víc aktivní na internetu a jak už jsme si řekli výše, je vysoká pravděpodobnost, že si váš web budou lidé otevírat v mobilu, je tedy nutné zajistit čitelnost vašeho obsahu tím, že vaše písmo nebude splývat s pozadím. Dále se taky zaměřte na velikost vašeho písma. Nebojte se ani investovat do písma vytvořeného speciálně pro vás. Bude to bod navíc a odliší vás to od konkurence.

6.      Karty

V poslední době jsou velice oblíbené takzvané karty, které usnadňují orientaci na webových stránkách, protože jsou jednoduché na pochopení. Uspořádání vašich článku do karet je opravdu dobrou volbou, která uchová jednoduchost vašeho webu.

7.      Ilustrace

Obrázky z fotobanky jsou dnes masově využívané a proto, pokud se chcete odlišit od konkurence,  rozhodně používejte svoje vlastní fotky či ilustrace. Vybudujte si tak svojí jasně rozeznatelnou a unikátní image. Tím že budete používat svoje obrázky také zvyšujete důvěru u vašich klientů.

8.      Style guides

Chcete-li proniknout ještě více do tajů web designu, nebojte se konzultovat takzvané Style guides jako například ten, který vyhotovil Google.